20 lipca 2021

Rodzina Treflików. Przeprowadzka i inne zwroty akcji

Wielkie rozwiązania na małe problemy To już moja kolejna książka z serii Rodzina Treflików. Bardzo polubiłam tę wspaniałą i nieco szaloną rodzinkę, która często ma swoje małe kłopoty i kłopociki, lecz tak naprawdę w każdej sytuacji znajduje rozwiązanie. Poprzednia książka, którą miałam okazję przeczytać czyli "Sprzątamy zabawki" była przeznaczona dla najmłodszych. Duży format, w pełni ilustrowane strony i niewiele tekstu - tak by zainteresować dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z książkami. 

"Przeprowadzka i inne zwroty akcji" to zbiór opowiadań dla starszych dzieci. W publikacji znajduje się osiem opowiadań, dla nieco starszych dzieci - z powodzeniem zainteresują 4-6 latka a 7-8 latek sam będzie mógł zapoznać się z tekstem. 

Każde opowiadanie to inna historia, ale wszystkie z nich opierają się trudnych z psychologicznego punktu widzenia problemach, które dotykają dzieci. Wraz z Treflikami dziecko podejmie trudne tematy oscylujące wokół zmiany otoczenia, odrzucenia, zazdrości, opuszczenia przez bliskich, straty przedmiotów materialnych. Ale dzięki wsparciu psychologa, Karli Orban wszystkie treści zostały dostosowane w taki sposób, by pokazać dziecku, że dla każdego problemu można znaleźć rozwiązanie a radzenie sobie z trudnościami jest wpisane w ludzkie życie. 

Książka opatrzona jest wspaniałym wstępem, który wprowadzi rodzica w świat radzenia sobie z dziecięcymi problemami. Próba zrozumienia małego człowieka to niezbędna czynność, którą należy podjąć, by wesprzeć swoje dziecko. Najgorsze co można zrobić, to bagatelizować małe problemy dziecka. 

Rozmowy z dziećmi bywają trudne, emocje jakie towarzyszą niełatwym rozmową mogą utrudnić komunikację na drodze rodzic-dziecko. Książka "Przeprowadzka i inne zwroty akcji" w łatwy sposób pozwoli dziecku przenieść się do świata fikcji. Dzięki sympatycznym bohaterom najmłodsi zrozumieją, że nie tylko oni mogą mieć problem. A przeczytane przez rodzica opowiadanie będzie wspaniałą okazją do podjęcia rozmowy o emocjach, lękach i obawach. Każdy z nas czegoś się boi, ale najgorsze to tłumić emocje w sobie. 

"Przeprowadzka i inne zwroty akcji" to wspaniały zbiór opowiadań terapeutycznych, które prowadzone pod okiem psychologa pozwolą dziecku zrozumieć swoje problemy. Zabawne historie, które spotykają lubianych przez nich bohaterów pozwolą dziecku oswoić się z lękami. Dzięki nim dziecko zrozumie, że nie każdy problem powinien urosnąć do rangi olbrzymiego kłopotu, ale o każdym problemie warto rozmawiać, bo razem łatwiej znaleźć rozwiązania. Polecam szczególnie rodzicom dzieci, które boją się przeprowadzki, czują się odrzucone czy opuszczone. 

Przeczytaj moją recenzję na BookHunter.pl

Wydawnictwo Trefl, 2021

Moja ocena: 8/10 

2 komentarze:

  1. Mój chrześniak bardzo lubi przygody tych bajkowych przyjaciół.

    OdpowiedzUsuń
  2. Każda przeprowadzka to wyzwanie. Ja trafiłam dzisiaj na Przeprowadzki biur Gdańsk i chyba skorzystamy z usług tej firmy. Chcemy przenieść nasze biuro i początkowo wszystko mieliśmy przewieźć naszym autem, ale za dużo tego.

    OdpowiedzUsuń