23 czerwca 2017

Reemisja, Izabela Milik

Reemisja, czyli misja obozowa

 

 

   Wkraczasz do świata, który znasz, ale w którym nie chcesz być. To zaproszenie na polityczną scenę, gdzie staniesz się kolejną marionetką, przedmiotem, który ma być pionkiem na szachownicy. Tym, który doprowadzi albo do zwycięstwa, albo do żenującego upadku.

   W Polsce zbliżają się wybory parlamentarne. Cały kraj jest zaaferowany tym, która partia zwycięży. Ogromne szanse ma jedna z wiodących partii na politycznej scenie. Partia Obozu Odrodzenia Ojczyzny jest bezwzględna i majestatyczna zarazem. W swoim programie zakłada punkty, które mają szansę zmienić państwo. Cena jaką poniosą za to obywatele może być gorzka, jednak najbardziej gorycz tę poczuje główna bohaterka.

   Anna Anioł to młoda i piękna kobieta. Na co dzień nie wyróżnia się niczym szczególnym, jest skromna a jej uosobienie sprawia, że pała się do niej sympatią. Przed urodzeniem dwuletniego już dziś Kubusia, pracowała jako asystentka dyrektora w dużym koncernie. Teraz jednak przejęła obowiązki kury domowej, spełniając się w tej roli również jako dobra żona. Razem z Robertem tworzą zgrany małżeński team, rozumieją się bez słów i są w stanie rozwiązywać wspólne problemy. Zdawać by się mogło, że to idealna para, jednak życie nie jest zawsze tak proste… Anna mówi mężowi tylko o sprawach, w które chce go wtajemniczać. Nie zdradziła mu jednak większości prawd o sobie. Zwłaszcza tej o swoim byłym mężu Sylwestrze i jego zagadkowej śmierci…

   Anna w wolnych chwilach, gdy szuka wytchnienia próbuje podtrzymywać swoje życie towarzyskie. Od czasu do czasu spotyka się z przyjaciółkami, które zapracowanie rzadko odnajdują czas na plotki. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Justyna, przyjaciółka, z którą Anna zawsze miała świetne relacje. Justyna jest prezesem dużej firmy, zrobiła zawrotną karierę i dorobiła się sporego majątku. Justyna nie zamierza osiąść na laurach, w tajemnicy przed przyjaciółmi startuje w wyborach z ramienia partii Obozu Odrodzenia Ojczyzny. Wiadomość ta szokuje Annę, bowiem okazuje się, że kontakty z tą bezwzględną partią są tym, co należy do przeszłości kobiety.

   Całą partią dowodzi wódz, okrutny i zimny mężczyzna, Jeremi Pastis. Całość zaczyna układać się w jedną spójną całość. Okazuje się, że rodzina Anny jest w poważnych kłopotach. Ich życiu zagraża niebezpieczeństwo ze strony członków partii Obozu Odrodzenia Ojczyzny.

   Co tak naprawdę stało się z Sylwestrem? Czy były mąż Anny żyje? Czy przyjaciele Roberta są tak naprawdę po ich stronie? Jakie zamiary ma Jeremi Pastis wobec Anny Anioł?

   Niewiarygodne intrygi, demoniczny świat polityki i walka o kobiecą godność - wszystko to sprawia, że „Reemisja” przyciąga uwagę czytelnika. Izabela Milik stworzyła powieść, w której świat władzy budzi odrazę. Jedyna taka powieść, obnażająca brudny świat karierowiczów, gangsterów i kobiet bez skrupułów, która zafascynowała mnie już od pierwszego zdania. 

Reemisja, Izabela Milik
Wydawnictwo Novae Res,
2017
Moja ocena: 8/10
 • Po przeczytaniu tej książki zyskałam 3,8 cm do akcji "Przeczytam tyle, ile mam wzrostu"
Pozostało mi jeszcze: 91,7 cm
 Przeczytaj moją recenzję na BookHunter.pl
Przeczytane w tym roku 36/70

15 komentarzy:

 1. Będę niebawem czytać tę książkę. Mam ją już na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie zajrzę do Ciebie i dowiem się co sądzisz ;)

   Usuń
 2. Bardzo mi się ta książka podoba (przynajmniej z opisu ;)).
  Osobiście uwielbiam czytać i robię to teraz często, bo mam więcej wolnego czasu (sesja się zakończyła! :D)
  Tę konkretną propozycję książkową muszę dorwać niebawem.
  Pozdrawiam cieplutko! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy przeczytałyśmy wstęp o polityce mówiłyśmy sobie "nie, dzięki" :P Ale dalsza historia Anny na politycznym tle może być całkiem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Trzeba sięgnąć po książkę aby przekonać się, czy będzie ciekawie ;)

   Usuń
 4. Ta książka jest idealna dla mnie,muszę koniecznie ją przeczytać ! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kojarzy mi się odrobinę z książką "Kobiety kontra Wall Street. Opowieści z Boom-Boom Room" którą swoją drogą ci polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Parlament, partie, wybory, już się czuję zniechęcona ... ale dalej mogłabym dać się wciągnąć :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuję, że ta pozycja mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytana dzięki Tobie! Dzięki! Kolejne oczyska czytają i są zadowolone ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. w sam raz na wieczory jako odskocznia

  OdpowiedzUsuń