29 grudnia 2016

Przywracanie młodości, Jorge Cruise


Któż nie chciałby być młodym. 
Przez całe życie :) 

Wczoraj pisałam Wam o sposobach na zachowanie młodości za pomocą serum w kapsułkach i przypominałam jak to było dawniej gdy młodość można było zachować miksując specjalne koktajle albo zabierając duszę pięknym i młodym dziewczynom. 

Okazuje sie, że jest jeszcze inny sposób by przywrócić swoją młodość. 

Książka Jorge Louisa to poradnik, nad którym patronat przejął portal www.BookHunter.pl

Jak przywrócić sobie młodość? Z tej książki, która wydana jest w kolorowej formie, gdzie pojawiają się kolorowe tabele i fotografie możecie tę wiedzę właśnie posiąść. 

Kluczowe jest pozbycie się zbędnych kilogramów. Sam autor zrzucił ich aż 20, a to za sprawą zamiany węglowodanów i programowi spalającemu tłuszcz. 
Jak obiecuje autor nie będzie to kosztowało nas aż tak wielu wyrzeczeń jak może się wydawać. 
Trzeba uzysłowić sobie jak niebezpieczny jest cukier i jak mocno przyczynia się do nagromadzenia tłuszczu trzewnego. O tym jak się go pozbyć możesz poczytać także w tej książce "Dieta na płaski brzuch". Według autora zwężenie talii jest kluczowe by osiągnąć młodszy wygląd. Zamiana węglowodanów odbywa się poprzez obliczanie wartości C/W co jest w mojej opinii nieco skomplikowane i by nauczyćsię podanych wartości trzeba stale zaglądać do tabeli umieszczonej w książce. 

Autor obiecuje, że jeśli wprowadzisz jego program do swojego życia drastycznie zmienisz je, uwalniając w sobie młodość, a jeśli zaczniesz już - to w pierwszym tygodniu stracisz nawet 4 kg. 

W książce znajdziesz rozkład tygodniowych jadłospisów z uwzględnieniem preferencji smakowych np. menu dla miłośników węglowodanów czy deserów. 

Kolejną część książki stanowią przepisy okraszone pięknymi zdjęciami. I tu już sprawa ma się całkiem sensownie, bo przepisy są smaczne, choć nie bardzo zróżnicowane - raczej propozycje na śniadanie czy kolację niż typowo obiadowe pomysły. Ale za to na górze każdego wyliczona zostaje warość C/W więc już sprawa z górki ;) 

Ponad pięćdziesiąt ostatnich stron zawiera zupełnie zbędne ogromne fotorafie produktów: na jednej stronie produkty postarzające na drugiej niepostarzające. Są to głównie zestawienia amerykańskiej przetworzonej żywności i nijak ma się to do naszych polskich realiów. 

Na końcu książki zamieszczono zbiór najczęściej zadawanych pytań. 

Podsumowując mam bardzo mieszane uczucia. 
Graficznie poradnik skonstruowano na naprawdę wysokim poziomie. Dobrej jakości papier, staranność w składzie, piękne zdjęcia. A z drugiej to mocno kłopotliwa pozycja, która więcej wnosi chaosu niż harmonii. I jedyne co bym w niej pozostawiła to przepisy. 

Nie polecam jej osobom, które nie mają czasu na wyliczanie wartości C/W i generalnie tym, którzy mieszkają gdzieś indziej niż w Stanach, bo i tak o połowie produktów nie będą mieć pojęcia. 

Przywracanie młodości, Jorge Cruise
Wydawnictwo Vital, 2016
Moja ocena: 4/10

  • Po przeczytaniu tej książki zyskałam 1,8 cm do akcji "Przeczytam tyle, ile mam wzrostu"
Pozostało mi jeszcze: 44,8 cm

 Przeczytaj moją recenzję na BookHunter.pl

3 komentarze:

  1. Jak ja nie znoszę moich przeglądarek. Opiszę się komentarz i poleci w przestrzeń! W każdym razie, lubię książki urodowo-zdrowotno-pomocne :) Może ta konkretna nie jest fenomenem, jednak warto ją przejrzeć :) Szkoda tylko, że tyle tam chaosu. Pozdrowionka serdeczne! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej się nie skuszę. Jakoś mnie ta książka nie zachęciła.

    OdpowiedzUsuń
  3. Choć ujestem fanką tego typu książek, na tę raczej się nie skuszę.

    OdpowiedzUsuń