5 marca 2015

Sok jabłko-mango, DzieńDobry - recenzja produktu

Wczoraj było "śmieciowe" jedzenie, to dziś dla odmiany będzie pysznie i zdrowo :) <3

Produkt testowany dzięki uprzejmości firmy Quick Fresh.


Soki marki Dzień Dobry produkowane są przez zakład Quick Fresh, który powstał w 2012 roku. Firma ta jest jedną z najlepszych działających na rynku soków i napojów. Tak pisze na stronie o swej działalności:

Do produkcji naszych soków wykorzystujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowane owoce i warzywa pochodzące od sprawdzonych dostawców, stosujących Dobrą Praktykę Rolniczą. Marka Dzień Dobry zajmuje się produkcją soków 100%. (...) Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumenta stworzyliśmy bogatą ofertę naturalnie smacznych soków jednodniowych oraz pasteryzowanych (1)

Polecam tym samym na początek artykuł ze strony producenta Dlaczego warto pić świeże soki?
Oraz idealnie przemawiający do mnie tekst o witaminkach, w którym uświadamia się nam jak łatwo przekroczyć bilans kaloryczny śmieciowym jedzeniem i jak czerpać korzyści z dobrych kalorii.

Sok jabłko-mango, Dzień DobrySok Jabłko-Mango jest 100% sokiem z owoców, bez dodatków i zbędnych składników. Produkt 100% naturalny, poddany procesowi pasteryzacji. Tłoczony a nie pozyskiwany z koncentratów. Sok jest w w zupełności naturalny i niczym niedosładzany. Zawiera mieszankę dwóch soków z przewagą soku jabłkowego (pochodzącego z Polski) oraz z sokiem z owoców mango (kraj pochodzenia: Indie)

Opakowanie:


Sok znajduje się w 250 ml szklanej butelce. Dzięki niewielkim rozmiarom można sok w miarę bezpiecznie transportować w torebce czy plecaku (przy zachowaniu niezbędnej ostrożności). Zamykany metalową nakrętką.
Od strony graficznej produkt przedstawia się umiarkowanie zachęcająco. Można popracować nad etykietą, bo ta nie wyróżnia się niczym szczególnym i też nie oddaje wszystkich zalet, które niewątpliwie posiada ten sok.
Kolor dominujący na etykiecie błękitno-biały. Nazwa marki umieszczona na liściu. Tuż poniżej rodzaj produktu z uwzględnieniem smaku. Oznaczenie graficzne, że sok jest nowością na rynku. Grafikę stanowią mocno podrasowane graficznie owoce mango i jabłek, nie wyglądają one naturalnie a wręcz powiedziałabym, że sztucznie.
Po bokach głównego obszaru zadruku znajdziemy takie informacje jak: skład, warunki przechowywania i data ważności, polecenie fanpage'u na fb., wartość energetyczna oraz dane producenta.
Informacji niewiele - ale widocznie producent stwierdził, że sok broni się sam swoją wartością a nikogo nie trzeba zbytnio do niego przekonywać

Skład:


sok mętny wytłoczony z jabłek (75%), sok z mango (25%)

I to wszystko :)
Nie było tu chyba jeszcze tak krótkiego składu. Alleluja chciałoby się krzyknąć by wykrzesać radość, której przy poprzednich litaniach zaoferować nie mogliśmy.

Wartości odżywcze:


Produkt zawiera tyle kalorii ile same owoce.

W całej butelce będzie miał:
120 kcal
0,5 g białka, 28 g węglowodanów, 0,5 g tłuszczu


Wygląd:

Sok w brązowo-pomarańczowym kolorze, o umiarkowanie zagęszczonej konsystencji. Naturalnie mętny, trzeba go wstrząsnąć przed użycie, a po wypiciu widać miąższ, który osadza się na ściankach.

Zapach:

Mieszana nuta zapachowa z dominującym aromatem soku jabłkowego, ale takiego naturalnego, jaki możemy przygotować sobie w domu a nie taki jak w napojach typu "frument".

Smak:

Pierwszy łyk i ... o kurczę smakuje jak... hmmm... i wielki dylemat. Bo ani jak sok jabłkowy, ani jak typowy owoc mango.
A jednak jest pyszny, lekko kwaskowy, choć słodki, (ale też nie przesłodzony) zawiesisty. Czuć, że jest naturalny i naprawdę smaczny. 
Bardzo syci, ale niestety nie gasi pragnienia.

Podsumowanie:Spodziewałam się wiele dobrego po tym soku i absolutnie się nie zawiodłam. Naturalny, zdrowy i w dodatku pyszny. 
Dostałam w zgrzewce aż 12 butelek. Akurat odwiedziły mnie koleżanki, resztę porozdawałam rodzinie, sama zachowałam 4 butelki dla siebie i narzeczonego. I jeszcze 2 uchowałam dla siostry i szwagierki w ciąży, której na pewno sprezentuję kolejną zgrzewkę, jak tylko sklep internetowy na stronie producenta znowu ruszy (bo chwilowo nie można robić zakupów online).

Wszyscy którzy pili sok są zgodni: JEST PYSZNY :)

Plusy:
- naturalny
- zdrowy
- wspaniały smak
- podręczna buteleczka

Minusy:
- nie gasi pragnienia
- trudno dostępny (nawet nie wiem, gdzie można go kupić poza ofertą online)

Pozostałe wersje:


Soki dostępne w ofercie 250 ml (prócz marchewkowego, który dostać można też w 500 ml butelkach i jabłkowego dostępnego w dużych kartonach 3 i 5 litrowych):
- marchewkowy
- marchewkowo-selerowy
- z kiszonej kapusty
- z czerwonych buraków
- mętny jabłkowy
- jabłkowo-buraczkowy
- jabłkowo-marchewkowy
- jabłkowo-żurawnowy
- jabłko-granat
- jabłko-gujawa
- jabłkowo-malinowy
- pomidorowy
- pomarańczowy
- z mandarynek
- grejpfrutowy
- z ananasa

W ofercie dostępne są też wysokiej jakości Soki Premium z winogron, żurawiny, granatu, aronii i borówki.


Sok jabłko-mango, Dzień Dobry
Ocena: 6/6
Kaloryczność:
48 kcal/100g
120 kcal/1 butelka (250 ml)
Kupione w: - (prezent)
Cena: nie mam pojęcia :)

Czy kupię ten produkt ponownie? 
Tak i koniecznie inne smaki też!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz